Фахівці Google на основі алгоритмів глибокого навчання створили нейромережу, яка здатна передбачити смерть пацієнта, ґрунтуючись на медичних показаннях, повідомляє Bloomberg. Відзначається, що алгоритм може враховувати записи в PDF-файлах і старі медичні картки та прогнозує не тільки смерть, але й інші випадки захворювань.
Google випробувала штучний інтелект на кількох пацієнтах, включаючи жінку з термінальною стадією раку молочної залози, легені якої вже почала заповнювати рідина. Лікарняні комп'ютери проаналізували дані жінки і встановили, що ймовірність її смерті під час перебування в лікарні становить 9,3%. Штучний інтелект Google вивчив 175639 параметрів і підвищив ризик смерті до 19,9%. Жінка померла через 10 днів.
Наголошується, що використання алгоритму дозволить лікарям заощадити до 80% часу, який зазвичай витрачалося на рутинну роботу з підготовки даних.
Раніше штучний інтелект виявив ліки від малярії в зубній пасті. У ході дослідження вчені підключили штучний інтелект для аналізу того, як збудник, малярійний плазмодій, взаємодіє з триклозаном, антибіотиком із звичайної "лікувальної" зубної пасти. Цей антибіотик, як пояснюють біологи, пригнічує розмноження бактерій, заважаючи роботі одного з їхніх ключових ферментів, який відповідає за складання жирових молекул, необхідних для нормальної роботи клітинних стінок мікробів.