UA / RU
Підтримати ZN.ua

Штучний інтелект переміг професійного льотчика в віртуальному бою

Було проведено п'ять боїв, нейромережа перемогла у всіх.

Штучний інтелект провів віртуальний повітряний бій з досвідченим льотчиком-винищувачем і інструктором ВВС США і переміг. Як повідомляє N+1, всього було проведено п'ять боїв, нейромережа перемогла у всіх.

Відзначається, що віртуальний бій AlphaDogfight Trials завершив випробування нейромережевих алгоритмів, які проводилися Агентством перспективних оборонних розробок міністерства оборони США. Випробування проводяться в рамках підготовки до відкриття тендера ACE (Air Combat Evolution, розвиток повітряного бою) на розробку системи штучного інтелекту, яка в майбутньому зможе брати управління бойовим літаком на себе і вести маневрений ближній повітряний бій. Система штучного інтелекту повинна вміти навчатися - вона буде вчитися повітряному бою аналогічно курсантам-людям, починаючи простими маневрами і закінчуючи фігурами вищого пілотажу.

Кінцевою метою програми АСЕ є створення системи штучного інтелекту для бойових безпілотників. Перший етап випробувань AlphaDogfight Trials проводився в Лабораторії прикладної фізики Університету Джонса Хопкінса. На ньому нейромережеві алгоритми, створені вісьмома учасниками, вели повітряний бій з системою штучного інтелекту Red (так у американських військових прийнято називати умовного противника на навчаннях), створеної фахівцями DARPA. Бої між алгоритмами велися один на один на відносно невисокому рівні складності. Другий етап випробувань пройшов в січні поточного року. Він відрізнявся від першого підвищеною складністю.

До третього етапу були допущені вісім компаній: Aurora Flight Sciences, EpiSys Science, Georgia Tech Research Institute, Heron Systems, Lockheed Martin, Perspecta Labs, PhysicsAI і SoarTech. Спершу нейромережеві алгоритми провели бої один з одним. У результаті переможцем виявився штучний інтелект, створений компанією Heron Systems. Після цього алгоритм провів бої з професійним пілотом. Для навчання нейромережі використовувався алгоритм з підкріпленням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: У Сінгапурі створили електронну шкіру на основі штучного інтелекту

Раніше вчені з Інституту океанології Китайської академії наук вивчили шторми в Тихому океані за допомогою штучного інтелекту. Дослідники навчили його прогнозувати подібні явища і сподіваються, що розробка дозволить краще зрозуміти їх.