UA / RU
Підтримати ZN.ua

Штучний інтелект допоміг вченим знайти діалекти у різних сімей голих землекопів

Власні діалекти допомагають тваринам відрізняти своїх від чужих.

Вчені заявили про те, що різні сім'ї голих землекопів спілкуються на різних діалектах. Допоміг їм дізнатися це спеціально навчений алгоритм, повідомляє Naked science.

Голі землекопи - гризуни, які відомі багатьма своїми незвичайними особливостями. Вони нечутливі до болю, стійкі до раку, довго живуть. Тварини живуть великими сім'ями, чисельність яких може досягати декількох сотень особин, і постійно перемовляються. Вченим відомо мінімум 17 різних сигналів, які служать найважливішими засобами взаємодії і налагодження відносин всередині груп цих гризунів.

В ході нового дослідження вчені вивчили 36 тисяч сигналів, які були записані у 166 землекопів, які живуть в семи різних колоніях в лабораторіях Німеччини і ПАР. Спеціально підготовлені алгоритми машинного навчання виявили, що представників різних родин можна визначити по голосу.

Спостереження підтвердили і експерименти - при програванні записів голі землекопи реагували на сигнал своїх родичів набагато активніше, ніж на голоси «сторонніх» гризунів. Різниця зберігалася і при відтворенні синтетичних голосів, згенерованих штучним інтелектом. Тварини реагували тільки на ті, які були створені на підставі їхнього діалекту.

Щоб з'ясувати, чи не є особливості вокализаций вродженими, вчені підсаджували новонароджених землекопів в інші сімейства. Як правило, вони жорстоко виганяють чужинців, але іноді можуть і приймати в групу. Виявилося, тварини, виростаючи в новому оточенні, вивчали і діалект своєї нової сім'ї.

Вчені також помітили, що діалект голих землекопів не надто стійкий. Коли стара королева помирає, а нова ще не з'являється, особливості мови всієї групи починають розмиватися. З царювання ж наступної самки в групі закріплюється новий діалект.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені виявили одне з найдавніших зображень тварин

Раніше команда вчених на чолі з Крістіаном Русом з Інституту приматології імені Лейбніца виявила в М'янмі новий вид мавп. Раніше дослідники вважали, що ця популяція відноситься до іншого виду, T. phayrei. Через полювання і руйнування місць проживання новий вид вже знаходиться на межі зникнення.