Вчені заявили про те, що різні сім'ї голих землекопів спілкуються на різних діалектах. Допоміг їм дізнатися це спеціально навчений алгоритм, повідомляє Naked science.
Голі землекопи - гризуни, які відомі багатьма своїми незвичайними особливостями. Вони нечутливі до болю, стійкі до раку, довго живуть. Тварини живуть великими сім'ями, чисельність яких може досягати декількох сотень особин, і постійно перемовляються. Вченим відомо мінімум 17 різних сигналів, які служать найважливішими засобами взаємодії і налагодження відносин всередині груп цих гризунів.
В ході нового дослідження вчені вивчили 36 тисяч сигналів, які були записані у 166 землекопів, які живуть в семи різних колоніях в лабораторіях Німеччини і ПАР. Спеціально підготовлені алгоритми машинного навчання виявили, що представників різних родин можна визначити по голосу.
Спостереження підтвердили і експерименти - при програванні записів голі землекопи реагували на сигнал своїх родичів набагато активніше, ніж на голоси «сторонніх» гризунів. Різниця зберігалася і при відтворенні синтетичних голосів, згенерованих штучним інтелектом. Тварини реагували тільки на ті, які були створені на підставі їхнього діалекту.
Щоб з'ясувати, чи не є особливості вокализаций вродженими, вчені підсаджували новонароджених землекопів в інші сімейства. Як правило, вони жорстоко виганяють чужинців, але іноді можуть і приймати в групу. Виявилося, тварини, виростаючи в новому оточенні, вивчали і діалект своєї нової сім'ї.
Вчені також помітили, що діалект голих землекопів не надто стійкий. Коли стара королева помирає, а нова ще не з'являється, особливості мови всієї групи починають розмиватися. З царювання ж наступної самки в групі закріплюється новий діалект.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше команда вчених на чолі з Крістіаном Русом з Інституту приматології імені Лейбніца виявила в М'янмі новий вид мавп. Раніше дослідники вважали, що ця популяція відноситься до іншого виду, T. phayrei. Через полювання і руйнування місць проживання новий вид вже знаходиться на межі зникнення.