Штам коронавірусу «Дельта» практично витіснив три інших варіанти, що викликають занепокоєння, свідчать дані Всесвітньої організації охорони здоров'я. У досліджуваних зразках ці штами тепер зустрічаються дуже рідко, повідомляє MedicalXpress.
«На даний момент в обігу знаходиться менше 1% кожного штаму Альфа, Бета і Гамма. На даний момент по всьому світу зустрічається в основному Дельта», - заявила Марія Ван Керхове, технічний керівник ВООЗ по COVID-19. Вона також додала, що Дельта «стала більш пристосованою, вона більше передається і перевершує конкурентів, вона замінює інші циркулюючі віруси».
Всі віруси мутують згодом, і SARS-CoV-2, який викликає COVID-19, - не виняток. В кінці 2020 року поява варіантів, які представляють підвищений ризик для глобальної охорони здоров'я, спонукала ВООЗ позначати їх як «варіанти, що представляють інтерес» і «варіанти, що викликають занепокоєння».
Штами вирішили позначати буквами грецького алфавіту для того, щоб не таврувати країни, в яких вони вперше були виявлені. Крім чотирьох штамів, які викликають занепокоєння, існують ще п'ять варіантів, що викликають інтерес. За словами Ван Керхове, три з них - Ета, Йота і Каппа - на даний момент переходять в штами під наглядом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо, Державна комісія з ТЕБ та НС ухвалила рішення про запровадження в Україні «жовтого рівня» епіднебезпеки з 23 вересня.
В усіх регіонах діятимуть нові правила карантину. Зміни торкнуться роботи громадських закладів у «жовтій» та «червоній» зонах і дії COVID-сертифікатів для вакцинованих.