Вчені провели спостереження за шимпанзе, які живуть у національному парку Тай в Кот д'Івуарі, і встановили, що вони схильні ділитися їжею. Як повідомляє "Популярная механика", дослідники і раніше знали, що у шимпанзе проявляється альтруїзм, а критерії, за якими це відбувається, залишалися для них загадкою.
Тепер же було встановлено, що шимпанзе дуже розбірливі при діленні їжі. Вони діляться продуктами харчування, такими як м'ясо, мед або великі фрукти, переважно з тими, хто потім зможе "повернути борг". Тобто, з родичами і друзями, а ось соціальний статус всередині зграї при цьому не особливо важливий.
Крім того, дослідники виміряли рівень окситоцину в організмі шимпанзе і виявили більш високі його концентрації після того, як тварини розділили м'ясо, здобуте на спільному полюванні. "Те, що ми виявили більш високі рівні окситоцину після полювання і обміну, зміцнює ідею про те, що окситоцин є ключовим гормоном, що беруть участь у співробітництві в цілому", - розповів один з авторів роботи Лиран Самуни.
Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.