Немовлята починають вивчати рідну мову через ритм і тон, а не через окремі звуки, тому співати новонародженим – дуже необхідно, встановила команда вчених із Кембриджського університету, передає The Guardian.
Згідно з результатами дослідження, немовлята починають обробляти фонетичну інформацію – найдрібніші звуки мови – лише у віці близько семи місяців, хоча до цього часу більшість немовлят вже можуть розпізнавати знайомі слова.
Це спростовує думку, що фонетична інформація – зазвичай подана у формі алфавіту – є ключем до вивчення мови, зазначають вчені. За їхніми словами, це також дозволяє припустити, що дислексія та розлади мовлення можуть бути пов'язані зі сприйняттям ритму, а не з труднощами обробки фонетичної інформації.
"Батьки повинні якомога більше розмовляти та співати зі своїми дітьми, читати їм дитячі віршики, тому що це суттєво впливає на розвиток мовлення", – сказала нейробіолог із Кембриджського університету Уша Госвамі.
Раніше група інших вчених встановила, що мозок людини починає вивчати рідну мову ще до народження: згідно з проведеним дослідженням, ритми головного мозку новонароджених дітей відповідають мові, яку вони, перебуваючи в утробі, найчастіше чули від матері та її оточення.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!