Компанії Samsung Electronics, Intel і Dell об'єднали свої зусилля у справі розробки стандартів взаємодії споживчих пристроїв, підключених до інтернету, яких, до 2020 року буде нараховуватися, за оцінками, близько 212 мільярдів.
У нове промислове об'єднання Open Interconnect Consortium також увійдуть LG Electronics, Wind River, виробники чіпів Qualcomm, Broadcom, Atmel та інші компанії.
Як і раніше створений за ініціативою компанії Qualcomm альянс AllSeen, консорціум має на меті вироблення принципів інтеграції електронних пристроїв в рамках популярної концепції Інтернету речей: термостатів, освітлення, охоронної сигналізації, телевізорів тощо. Адже в даний час домашні пристрої часто несумісні один з одним через відсутність загальних стандартів.
Старший керівник групи додатків і служб Intel Даг Фішер повідомив, що у стандартах буде вирішено низку проблем, у тому числі у сфері безпеки, які залишилися без належної уваги AllSeen. Питання ймовірної появи продуктів, що використовують два набори несумісних стандартів, на думку Фішера, є другорядним. Індустрії потрібно виробити правильне вирішення поставлених перед нею завдань, і консорціум Open Interconnect відкритий для участі всіх охочих компаній, у тому числі з альянсу AllSeen, 51-м членом якого минулого тижня стала Microsoft.
Нагадаємо, що технологічні гіганти Apple і Google пропонують власні рішення для взаємодії домашніх пристроїв. Так, Apple анонсувала у червні технологію HomeKit, яка забезпечує керування пристроями для "розумного будинку". Ініціатива Google Android@Home виявилася провальною, але шляхом придбання компанії Nest, яка реалізувала мільйони "розумних" термостатів і датчиків диму, компанія робить другу спробу вийти на ринок Інтернету речей.
Нещодавно Nest оголосила, що її термостат покликаний стати центральною ланкою в "розумному будинку", і випустила API для взаємодії з пристроями на зразок пральної машини Whirlpool і LED-лампочок LIFX !zn.
Читайте також:
Японці розробили аналог Google Glass
Apple обрала виробника годинників iWatch і розмістила перше замовлення
Google представила ОС Android Wear - операційну систему для електроніки