UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розробники українських дронів «Доля» думають над технологією їх масового виробництва

Для масового виробництва також потрібне достатнє фінансування.

Український безпілотник під назвою «Доля» може використовуватися як ударний дрон, а також для ведення аеророзвідки. Його розробники думають над технологією, яка дозволила б налагодити масове виробництво.

«Долю» роблять за власні гроші троє ентузіастів: Станіслав, Максим і Андрій, йдеться в сюжеті ERR. Весь виробничий процес відбувається в невеликій майстерні, яку друзі називають «лабораторією». Нещодавно вони отримали грант від держави − приблизно 30 000 євро. За його умовами вони мають зробити БПЛА невразливим для засобів радіоелектронної боротьби росіян.

Читайте також: Україна зацікавлена в перенесенні частини виробництва БпЛА до Литви — міністр Ландсбергіс

«Протидіяти радіоелектронній боротьбі можливо. Просто ворог, на жаль, вчиться. І ворог небезпечний. Наші противники готувалися до війни десятки років. Але, незважаючи на це, ми їх у певних аспектах уже перегнали. Я не можу вам розповідати всіх деталей, але нам є що робити», - розповів керівник лабораторії Станіслав.

Наразі він із друзями розробляє технологію, яка дозволила б налагодити масове виробництво таких безпілотників.

Читайте також: "Мадяр": ЗСУ в галузі БпЛА чекають два виклики — скремблери та переносні антени-ретранслятори росіян

«Якщо є завдання випускати тисячу дронів на місяць, то я чітко розумію, що мені потрібно для цього: умовно 150 людей, півтори тисячі квадратних метрів, певна сума грошей і відповідне обладнання. Усією цією інформацією повністю я володію. Тому що моє завдання − розробити технологію. Не сам літак зробити, який полетить, а щоб я видав повністю паспорт для його масового виробництва», − зазначив інженер Максим.

Інший інженер Андрій зауважив, що масове виробництво можна розпочатися за умови належного фінансування

«Є грамотні люди, які вміють керувати і налагоджувати виробництво. Просто зібрати команду грамотну і мати гроші, тоді виробництво запустити масово», − підсумував він.

Читайте також: В Україні близько 200 компаній роблять дрони, уже є конвеєрне виробництво — Федоров

Нагадаємо, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров закликав українців долучитися до збирання FPV-дронів удома. Усі бажаючі допомогти українській армії безпілотниками можуть пройти безкоштовне навчання.