UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розробники створили нейромережу, яка сама пише тексти

Повну версію нейромережі публікувати не будуть через боязнь, що її будуть використовувати на шкоду.

Розробники компанії OpenAI створили нейромережу GPT-2, яка сама може писати тексти. Як повідомляється на сайті компанії, нейромережа здатна писати пов'язані тексти на декількох мовах без спеціального навчання конкретній тематиці.

Нейромережа була навчена на 40 гігабайтах тексту, який був взятий з інтернету. Розробники підкреслюють, що бояться що їхню нейромережу будуть використовувати на шкоду, тому не будуть публікувати її повну версію.

GPT-2 – мовна модель, яка може передбачити наступне слово, враховуючи контекст тексту. Під час навчання використовувалися вісім мільйонів веб-сторінок. Для того, щоб нейромережа почала створювати текст, користувач повинен ввести ввідне речення, модель підлаштується під його стиль і запропонує повноцінний текст.

Розробники підкреслюють, що їхня модель добре пише в темах, які були найбільш популярними в базі даних (Майлі Сайрус, "Володар перснів" і так далі), у більш складних темах вона діє гірше. Крім того, її можна налаштувати на написання текстів певної тематики, наприклад, відгуків на товари на Amazon.

Раніше штучний інтелект виявив ліки від малярії в зубній пасті. У ході дослідження вчені підключили штучний інтелект для аналізу того, як збудник, малярійний плазмодій, взаємодіє з триклозаном, антибіотиком із звичайної "лікувальної" зубної пасти. Цей антибіотик, як пояснюють біологи, пригнічує розмноження бактерій, заважаючи роботі одного з їхніх ключових ферментів, який відповідає за складання жирових молекул, необхідних для нормальної роботи клітинних стінок мікробів.