UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розроблено акумулятори, що заряджаються за 20 секунд

За новою технологією нікель-металогідридна батарея здатна заряджатись на 75% всього за 2,7 секунди, 90% ємність досягається за 20 секунд.

Група дослідників з Університету Іллінойсу запропонувала нову технологію швидкої зарядки акумуляторів. Вона використовує відмінний від раніше запропонованих підхід, але може працювати як з літієвими, так і з нікелевими батареями.

Більшість попередніх робіт були зосереджені на літієвих джерелах живлення і тим або іншим способом намагалися прискорити рух іонів літію всередині батарей для батарейки. Автори нового методу пропонують надати більш широкий доступ до електродів, що також має знизити час заряджання батареї. Крім того, вчені замінили так званий літієвий транспорт, запропонувавши в якості основного матеріалу хімічну сполуку LiFePO4.

Автори нової концепції говорять, що в їхньому випадку зовсім неважливо, як швидко рухаються заряджені іони в батарейці, замість цього тут інженери скоротили відстань між іонами і електродом, що дозволяє першому швидше передавати заряд. Крім того, для скорочення дистанції, яку належить подолати, вчені створили "високо структуровані катоди".

Усередині запропонованих батарей розташовані мініатюрні гранули полістиролу, за допомогою яких здійснюється "стиснення" іонів і розстановка їх на потрібну відстань. Розташування іонів йде досить близько до самого катоду, що дозволяє батареї заряджатися за лічені хвилини. Отримана структура за зовнішнім виглядом нагадує мікросітку, простір між осередками якої заповнено електролітом.

В результаті, створювана за такою технологією нікель-металогідридна батарея здатна заряджатися на 75% всього за 2,7 секунди, 90% ємність досягається за 20 секунд. Розробники концепції кажуть, що їхні батареї зберігають заявлені швидкості зарядки як мінімум на 100 циклів перезарядки. !zn

Читайте також:

Ізраїльські винахідники мають намір заправляти автомобіль алюмінієвим порошком

Вчені навчать телефони бачити крізь стіни

Вчені винайшли тканину, що поглинає радіоактивний цезій

Вчені навчилися заряджати мобільні від енергії людини