UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розроблено безпілотник, який допоможе пацієнту швидше швидкої допомоги

Безпілотник зможе доставити дефібрилятор пацієнта в межах зони в 12 квадратних кілометрів приблизно за хвилину.

Студент-інженер з Голландії створив прототип 3 швидкої допомоги. Винахід здатне літати зі швидкістю до ста кілометрів у годину.

"Близько 800 тисяч осіб страждають від зупинки серця щорічно в країнах Європейського союзу. Виживають лише 8%, - говорить творець дрона. За його словами, це відбувається із-за того, що екстрені служби не приїжджають вчасно: їх шлях складає близько 10 хвилин, в той час як смерть мозку, що тягне за собою летальний результат, займає всього від 4 до 6 хвилин".

Наголошується, що безпілотник може доставити дефібрилятор пацієнта в межах зони в 12 квадратних кілометрів приблизно за хвилину. Це збільшує шанси на виживання з 8 до 80%.

Читайте також: Японці створили окуляри, які підкажуть, коли пора відпочивати

Безпілотник пофарбований в яскраво-жовтий колір рятувальних служб, оснащений шістьма гвинтами і здатний нести чотири кілограма корисного навантаження (в даному випадку - дефібрилятор). Він відстежує мобільні аварійні виклики і використовує GPS для навігації. Після того як він прибуває на місце події, оператор-фельдшер може спостерігати і говорити з тими, хто надає допомогу жертві. Він бачить те, що відбувається з допомогою веб-камери, розміщеної на борту апарата.

Всього 20% непідготовлених перехожих здатні впоратися з керуванням дефібрилятором, однак, слідуючи усній інструкції, це може зробити кожен.

Автор проекту планує удосконалити свій винахід і зробити його справжнім літаючим медичним інструментарієм. Він має намір"навчити" дрон прикладати кисневу маску до облич людей, постраждалих від пожеж, і вводити ін'єкції інсуліну жертвам діабетичного нападу.

Раніше повідомлялося про те, що в Україні існує потенціал для створення власних безпілотних авіаційних комплексів тактичного і оперативно-тактичного призначення, а в перспективі - ще й стратегічного.