Астрофізики з Каліфорнійського університету в Берклі провели комп'ютерне моделювання, яке показало, що справжній розмір гігантського вихору на Юпітері не змінюється, незважаючи на скорочення частини атмосфери, що захоплюється ним. Видимі розміри Великої червоної плями змінюються через те, що невеликі вихори відштовхуються від неї, а не зливаються з нею, повідомляє N+1.
Наголошується, що фотографії показують стиснення зовнішнього діаметра Великої червоної плями. Навесні цього року дослідники зафіксували відрив декількох червоних пластівців від основної плями.
Тепер же вчені створили гідродинамічну модель рухів газу, яка передбачає незмінну інтенсивність вихору на глибині. За словами авторів роботи, їхні результати показують, що скорочення частки залученого в рух по колу хмарного покриву не говорить про загасання самого шторму.
За словами дослідників, у Великої червоної плями є дві межі, при чому, жодна з них не збігається з видимим зовні хмарним покривом. З одного боку, це область з аномальною потенційною завихренностью, а з іншого - положення останньої замкнутої лінії струму. Потенційна завихреність - це величина, що зберігається у відсутності дисипації та залежить від наявності кругових рухів у середовищі та її розшарованості.
Згідно висновків авторів, область між кордоном стрибка потенційної завихреності і останньою замкнутою лінією струму може змінюватися. У стані з великою площею цієї зони невеликі вихори, що підходять близько до Плями, поглинаються, і вона росте. Однак якщо ця область мала, то вихори будуть відторгнуті близько критичної точки гальмування потоку, яка завжди є хоча б одна на останній замкнутій лінії струму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені припустили, що Юпітер викинув із Сонячної системи іншу велику планету. На думку вчених, зникла планета ставилася до того ж класу, що і Нептун і Уран. Вона була гігантом, але не газовим гігантом, як Юпітер і Сатурн, а крижаним – набагато більш щільним і масивним. Юпітер міг викинути цю планету Сонячної системи під час близького сходження.