UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Розетта" зафіксувала викид речовини на кометі Чурюмова-Герасименко

Причиною викиду став зсув.

На кометі Чурюмова-Герасименко стався викид речовини
Космічний зонд "Розетта" несподівано зафіксував викид речовини на кометі Чурюмова-Герасименко. Як повідомляється на сайті Європейського космічного агентства, у момент вибуху були активні майже всі інструменти зонда, що дозволило зафіксувати його у всіх подробицях.

Вивчення всіх даних, які були зібрані за допомогою зонда, дозволило дослідникам встановити можливе джерело викиду. На думку дослідників, ним став крутий схил пагорба Атум. Викид стався в момент, коли більша частина пагорба вийшла з тіні. Це свідчить про те, що можливою причиною викиду став зсув, через який лід з поверхні комети потрапив під пряму дію сонячних променів. У результаті лід перейшов у газоподібний стан і підняв з собою частинки пилу.

Одне із свідчень на користь гіпотези зсуву - велика ширина конуса викиду. За словами вчених, якщо б його джерелом був потік матеріалу з надр комети, то він повинен був бути набагато вужчим.

Комети 67P/Чурюмова – Герасименко є короткопериодичною кометою, яка має період обертання приблизно 6 років і 7 місяців. Комета складається з двох частин. Передбачається, що раніше вони були двома різними небесними тілами, а потім зіткнулися, утворивши одне. Дослідники розділили поверхню комети на дев'ятнадцять районів, які назвали на честь давньоєгипетських божеств.

Раніше вчені підтвердили наявність водяного льоду на поверхні комети. Водний лід був виявлений під зовнішньою оболонкою комети і в деяких регіонах на її поверхні. Разом з тим, аналіз поверхні комети вказує на те, що вона складається з темної, сухої речовини з невеликою домішкою водного льоду.