UA / RU
Підтримати ZN.ua

Роздруковані на 3D-принтері органи можна буде заморожувати для зберігання

Дослідники створили новий тип біо-чорнила.

Вчені з Гарвардського університету та Жіночої лікарні створили експериментальне біо-чорнило, яке дозволить заморожувати надруковані на 3D-принтері органи для подальшого зберігання. Їх можна буде зберігати у такому стані кілька місяців, повідомляє New Atlas.

Незважаючи на те, що 3D-друковані біоматеріали є перспективними з точки зору використання в медицині, вони зазвичай недовговічні. На даний момент, залежно від того, які матеріали використовувалися під час друку органів, вони можуть зберігатися від кількох годин до кількох днів з моменту створення.

Читайте також: Вперше в світі чоловіку встановили протез ока, надрукований на 3D-принтері

Такий стан речей може призвести до проблем, якщо тканини друкуються в одному місці, а їхнє використання планується в іншому. Це також означає, що внутрішні органи не можна надрукувати «про запас» і тримати на випадок необхідності екстреної трансплантації.

Для того, щоб вирішити цю проблему, вчені створили біо-чорнило, яке можна заморожувати. Зазначається, що тканини, надруковані за допомогою такого чорнила, можна буде зберігати кілька місяців. Крім того, саме чорнило також можна зберігати в замороженому стані, залишаючи його готовим для використання в будь-який момент.

Як і інші більш традиційні біо-чорнила, він складається з желатинової матриці, яка виконує роль каркаса, в яку вбудовані живі клітини. Проте всі інгредієнти цього чорнила є кріоконсервуючими агентами, які запобігають осмотичному шоку і обмежують утворення ушкоджувальних клітинних мембран кристалів льоду.

Біо-чорнило наноситься безпосередньо із сопла принтера на пластину з температурою -20 градусів Цельсія, миттєво замерзаючи. Це дозволяє подолати обмеження існуючих чорнил, які можуть бути занадто м'якими або плинними, щоб утворити бажаний предмет.

Під час лабораторних випробувань тканини, надруковані за допомогою цього чорнила, зберігалися при температурі -196 градусів Цельсія протягом трьох місяців. Після того, як тканини розморозили у теплій воді, клітини в них залишалися життєздатними.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше команда вчених із Сінгапуру та США розробила новий тип тканини для нейлонової кольчуги, надруковану на 3D-принтері. Вона дуже гнучка і легка, але може стати дуже міцною.