Глава «Роскосмосу» Анатолій Пермінов заявив, що намагання сучасних вчених удосконалити моделі рухових систем, що вже існують, не мають жодної перспективи. Слід працювати в напрямку ядерних енергодвигунних установок. Про це в середу, 29 вересня, повідомили місцеві ЗМІ.
Глава «Роскосмосу» Анатолій Пермінов заявив, що намагання сучасних вчених удосконалити моделі рухових систем, що вже існують, не мають жодної перспективи. Слід працювати в напрямку ядерних енергодвигунних установок. Про це в середу, 29 вересня, повідомили місцеві ЗМІ. «Скільки б фахівці всього світу з ракетних двигунів не працювали, максимальний ефект, який ми отримаємо, буде обчислюватися в частці відсотків. З ракетних двигунів, що існують, чи то рідинних, чи твердопаливних, грубо кажучи, «витиснули» все, й спроби збільшити тягу питомого імпульсу просто безперспективні. Ядерні енергодвигунні установки дають збільшення в багато разів. На прикладі польоту до Марса - зараз потрібно летіти 1,5-2 роки туди й назад, а можна буде злітати за 2-4 місяці», - сказав керівник Федерального космічного агентства.
Проте Пермінов припустив, що альтернатива подібним системам може з'явитися в майбутньому, але на даний момент на нашій планеті немає нічого подібного. Він додав, що використання ядерних енергодвигунних установок передбачено для великих пілотованих систем, а не для малих КА, які можуть літати на інших видах установок, що використовують іонні двигуни або енергію сонячного вітру.
Глава «Роскосмосу» також нагадав про те, що в цей час у Росії працюють над створенням важких і надважких носіїв, старти яких планують здійснювати з нового космодрому Східний на Далекому Сході.
«У створенні та розвитку космодрому на Далекому Сході передбачають кілька етапів. Перший - створення РН «Русь-М» для запуску звичайних космічних апаратів усіх типів, вантажних і, можливо, пілотованих кораблів. Уся ця робота має проходити в період з 2015 до 2020 року. Я маю на увазі, що в цей час почнуться справжні запуски. У 20-х роках повинна з'явитися РН 50-60-тонного класу, а до 2030 року й пізніше - надважкого класу, до 150 т», - розповів Пермінов.
На питання про те, чи будуть нові носії спочатку випробовувати на Байконурі, керівник «Роскосмосу» відповів, що це цілком можливо: «Якщо це необхідно, чому ні?»
«Байконур - територія Казахстану. Оренда космодрому передбачена до 2050 року. Я особисто впевнений, що Росія буде продовжувати використовувати цей космодром тією чи іншою мірою для запусків РН, що існують: «Союзів» різних модифікацій, «Зенітів», «Протонів» - у цей період (до 2050 року). Я впевнений, що ми використовуватимемо ці системи, й паралельно будуватимемо новий космодром», - сказав глава «Роскосмосу».