Російський держконцерн «Роскосмос» запустив до Міжнародної космічної станції багатоцільовий лабораторний модуль «Наука». Як повідомляється на сайті компанії, рух модуля в зону стикування зі станції займе вісім діб, стикування заплановане на 29 липня.
Запуск відбувся з космодрому «Байконур» за допомогою ракети-носія «Протон-М». Приблизно через 10 хвилин після запуску головного блок відокремився від третього ступеня ракети.
Новий модуль пристикується до модуля «Звєзда» МКС. Серед його цілей - стикування транспортних вантажних кораблів, управління МКС в крену, прийом палива, зберігання вантажів, виробництво кисню, а також функціонування майстерні і каюти для третього члена російського екіпажу станції.
Як повідомляє Naked science, будувати новий модуль почали ще в 1995 році. Спочатку запуск був запланований на 2007 рік, але його вирішили перенести. У 2013 році в паливній системі модуля виявили металеву стружку. У червні цього року в «Роскосмосі» заявили, що провели випробування модуля, головного обтічника і перехідного відсіку в складі космічної головної частини. Але пізніше були виявлені технічні проблеми, через які запуск знову відклали.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нещодавно російські космонавти і американські астронавти нанесли герметик ще на три потенційних місця витоку повітря на Міжнародній космічній станції. За словами представника консультативної ради NASA Девіда Уеста, це не допомогло повністю знизити рівень витоку.