UA / RU
Підтримати ZN.ua

Роскомнадзор вимагає від «Вікіпедії» видалити інформацію з п'яти статей про війну в Україні

Зокрема, відомство країни-агресора вимагає видалити матеріали зі статей про злочини у Бучі та обстріл лікарні у Маріуполі.

Роскомнадзор направив адміністрації «Вікіпедії» вимогу видалити інформацію зі статей, присвячених війні в Україні, яку веде Росія. Як повідомляється на сторінці онлайн-енциклопедії у Twitter, йдеться про п'ять статей.

Це статті «Битва за Київ (2022)», «Військові злочини в період вторгнення Росії в Україну», «Обстріл лікарні в Маріуполі», «Руйнування Маріупольського театру (2022)» та «Різня в Бучі».

Читайте також: Тіла закатованих і вбитих мешканців лежали в Бучі тижнями

У заяві відомства країни-агресора йдеться про те, що «Вікіпедія» має видалити «матеріали з недостовірною суспільно значущою інформацією». Там також вважають, що автори статей в онлайн-енциклопедії «цілеспрямовано дезінформують користувачів інтернет-ресурсу відверто неправдивою інформацією. В опублікованих на ресурсі статтях просувається виключно антиросійська інтерпретація подій».

Роскомнадзор також погрожує «Вікіпедії» адміністративною відповідальністю - штрафом до чотирьох мільйонів рублів. При цьому саме відомство не називає, які статті слід видалити і яку конкретно інформацію в ньому вважають недостовірною.

1 квітня стало відомо, що Збройні Сили України за добу звільнили 15 населених пунктів у Київській області. Серед них були Димер, Буча, Ірпенінь, Гостомель та іншими. Тоді стільки ж населених пунктів звільнили і на Чернігівщині.

Страшні кадри з деокупованих Бучі, Гостомеля та Ірпеня вразили весь світ та викликали природне обурення у лідерів усіх цивілізованих країн. На звільнених територіях Київщини знайшли братські могили з загиблими українцями. На вулицях Ірпеня, Бучі та інших міст лежать розстріляні в потилицю тіла зі зв'язаними за спиною руками, на дорогах – трупи, що обгоріли. Світові ЗМІ та українські журналісти повідомляють про звірства російських солдатів протягом майже місяця окупації Київщини, зокрема зґвалтування неповнолітніх.

Про те, що потрібно зробити для того, щоб винні у військових злочинах понесли за них покарання, читайте у статті Інни Ведерникової «Розлюднення Росії. Хто і як документує звірства «руского міра» у Бучі?» на ZN.UA.