Прабатьком Тунгуського метеорита, який вибухнув над Сибіром 17 червня 1908 року, був Юпітер, вважає російський дослідник кометних метеоритів Євген Дмитрієв.
"Тунгуський метеорит був уламком ядра еруптивної комети, що випала з метеоритного потоку Бета-Таурид, він являв собою ком слабкопов'язаної морський осадової породи з високим вмістом кремнію і натрію, з включенням уламків інших порід", - вважає російський учений.
Дмитрієв досліджував 12 зразків самородного заліза загальною масою 96 кг і високонатрових стекол, виявлених у 2012 році в 40 км на схід від епіцентру Тунгуської катастрофи.
"Оскільки метеорний потік Бета-Таурид пішов від комети Енке, що є короткопериодичною кометою сімейства Юпітера, то значить, що до виверження комети цей ком був частиною кори кам'яного ядра планети Юпітер", - заявив Дмитрієв.
Пояснюючи свою гіпотезу, що знаходиться в протиріччі з сучасною наукою, Дмитрієв навів слова відомого радянського астрофізика Віктора Амбарцумяна, згідно з яким "при жодному ступені вивченості якогось явища ми не можемо бути гарантовані в тому, що нами вичерпані всі можливості пояснення цього явища на основі відомих законів фізики".
На даний час існує близько 120 гіпотез про походження Тунгуського метеорита.
Завідувач відділу малих тіл Сонячної системи астрономічної обсерваторії Київського національного університету, кандидат фізико-математичних наук Валерій Клещонок в інтерв'ю ZN.UA раніше повідомив, що на території України також є сліди від метеоритних бомбардувань, хоча падіння великих уламків космічних тіл - рідкісне явище.