Російська академія наук, підприємства Роскосмосу і МДУ розробили проект Концепції місячної програми. Як пишуть "Известия", мета даної програми - створити до середини століття населену базу на Місяці і місячний полігон з можливістю видобутку на супутнику Землі корисних копалин.
Окрім того, автори проекту не виключають залучення до місячних проектів приватних інвесторів. Перші експедиції з висадкою космонавтів для створення постійної місячної бази планується здійснити в 2030 році.
На самому початку проекту розробники роблять гучну заяву: "Місяць є космічним об'єктом майбутнього освоєння земною цивілізацією, і в XXI столітті може початися геополітична конкуренція за місячні природні ресурси". Отже, в Росії повинен створюватися арсенал необхідних коштів дальньої космонавтики для забезпечення національних інтересів в освоєнні Місяця, продовжують автори концепції.
За задумом авторів, місячна програма повинна плануватися таким чином, щоб кожні 3-4 роки в країні реалізовувався черговий місячний проект, що втілює пріоритетні наукові і технічні космічні досягнення Росії.
Освоювати Місяць потрібно динамічно, стверджують автори, оскільки "в найближчі 20-30 років провідні космічні держави будуть розвідувати і закріплювати за собою зручні місячні плацдарми для забезпечення майбутніх можливостей практичного використання". Плацдарми будуть використовуватися для геологічної розвідки місячних надр, для дослідів з використання реголіту (місячного грунту), в тому числі водню і кисню, що містяться в ньому, для будівництва місячної космічної інфраструктури та забезпечення в ній середовища для проживання людини. !zn
Читайте також:
Невдалий запуск російської ракети перетворив два супутники зв'язку на космічне сміття
NASA припиняє співпрацю з Росією