UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія хоче розробити свій аналог Skype - "Комунікатор"

"Комунікатор" повинен буде забезпечувати безпеку переданої інформації і, в той же час, можливість проведення оперативно-розшукових заходів щодо всіх послуг, що надаються абонентам послуг.

"Ростелеком" готовий заплатити 72,852 млн руб. розробникам інтернет-сервісу голосових викликів "Комунікатор", який є де-факто вітчизняним аналогом популярного сервісу Skype. Замовлення на створення "Комунікатора" розміщений на порталі держзакупівель.

Головна відмінність "Комунікатора" від конкурентів буде в тому, що користувачі програми зможуть отримати реальний номер телефону.

згідно з документом, взялася за створення конкурента Skype IT-компанія повинна буде створити програму, здатну встановлювати на комп'ютери, смартфони і планшети під управлінням iOS і Android. Крім того, програма повинна дати абонентам можливість телефонувати і приймати дзвінки і відеодзвінки, а також спілкуватися у чатах, передавати SMS і MMS та файли. В подальшому можлива розробка додатків для ТВ-приставки, додатки для використання у ТБ з функцією SmartTV і браузерної версії додатки (без установки на ПК).

Читайте також: Більшість росіян - за цензуру в інтернеті

У документі наголошується, що доступ до "Комунікатора" буде відкритий з будь-якої точки світу через мережу Інтернет цілодобово, за винятком часу проведення планових профілактичних робіт "та інших обмежень, які будуть передбачені у типовому договорі на надання послуги".

РБК-Україна

Головна відмінність сервісу від того ж Skype або, наприклад, Viber, як пояснила представник "Ростелекому" Ірина Жаброва, буде в тому, що користувачі "Комунікатора" зможуть отримати реальний номер телефону для дзвінків на міські або мобільні телефони. Більш того, абоненти "Ростелекома" зможуть прив'язати свій домашній номер до додатка - і приймати через нього дзвінки далеко від дому, навіть за кордоном.

Вже на першому етапі очікується, що "Комунікатор" повинен забезпечити обслуговування не менш 350 тисяч абонентів, "выговаривающих" за 7,5 млн хвилин в місяць. Надалі число абонентів планується довести до 1 млн, а пропускну здатність мережі до 17 млн хвилин в місяць. За попередніми оцінками, найбільший трафік доведеться на мережі фіксованого зв'язку Москви (15% від загального трафіку) і Петербурга (7%).

В умовах особливо наголошується, що "Комунікатор" повинен буде забезпечувати безпеку переданої інформації і, в той же час, можливість проведення оперативно-розшукових заходів щодо всіх послуг, що надаються абонентам послуг.

Раніше повідомлялося, що у Росії можуть заблокувати Facebook, Twitter і Gmail. Mail.ru офіційно зобов'язали ділитися з ФСБ листуванням користувачів.

Крім того, у Росії запропонували створити власний автономний інтернет під назвою "Чебурашка". А в травні заробив національний інтернет-пошуковик "Супутник".