Компанія Microsoft підбила підсумки перших чотирьох місяців кібервійни, яка супроводжує повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну. Так, у звіті компанії «Захищаючи Україну: Перші уроки кібервійни» йдеться про те, що нашій країні вдається успішно відбивати більшість кібератак країни-агресора і російські хакери посилюють атаки проти США та союзників з метою отримання розвідувальних даних.
Згідно зі звітом, Microsoft вдалося зафіксувати спроби здійснити напади на 128 організацій, які перебувають у 42 країнах світу. Основною метою російських хакерів залишалися США, але під атаками також були Польща та країни Балтії, Норвегія, Данія, Швеція, Фінляндія та Туреччина. Крім того, фахівці компанії зафіксували активність проти міністерств закордонних справ країн-членів НАТО.
У Microsoft відзначають, що діяльність російських хакерів спрямована на чотири основні групи людей. По-перше, це користувачі з Росії, котрих хочуть налаштувати на підтримку війни в Україні. По-друге, це українці, хакери намагаються підірвати впевненість мешканців нашої країни у здатності протистояти російській загрозі. Крім того, під атаками перебувають жителі Європи та США, хакери прагнуть послабити підтримку України. А також атакують жителів нейтральних країн, щоб забезпечити Росії підтримку в ООН.
Представники компанії також змогли ідентифікувати групи хакерів, пов'язані зі спецслужбами Росії. Так, з ГРУ Росії співпрацює три хакерські угруповання, з СЗР – відомо про одне, і ще про три, які співпрацюють із ФСБ.
Microsoft також вдалося підтвердити зв'язок між кібератаками Росії на Україну та атаками на полі бою. Наприклад, 4 травня одне з угруповань здійснило атаку на урядову мережу у Вінниці, а вже 6 березня російські війська випустили вісім ракет по вінницькому аеропорту. 28 лютого і 1 березня київські медіа-компанії зазнали атаки, 1 березня Росія завдала удару по київській телевежі.
Раніше повідомлялося, що Росія може готувати серію кібератак проти країн, які підтримують Україну.
Члени мережі обміну розвідувальними даними «П'ять очей» – розвідки США, Великої Британії, Канади, Австралії та Нової Зеландії попередили про можливі масові кібератаки.