UA / RU
Підтримати ZN.ua

Rosetta знайшла лід під поверхнею "темної сторони" комети Чурюмова-Герасименко

Південний полюс комети складається в основному з водяного льоду чи льоду з двоокису вуглецю.

Rosetta почала досліджувати "темну сторону" комети

Космічний апарат Rosetta , який займається вивченням комети 67Р/ Чурюмова-Герасименко, почав досліджувати темні холодні райони навколо південного полюса комети. Перші результати досліджень принесли вченим несподівані відкриття. Інформація про це була опублікована на офіційному сайті NASA.

Ділянки навколо південного полюса комети занурені практично повну імлу, за останні п'ять років жодного разу на них не потрапляло сонячне світло. Через це дослідження в цій частині комети могли проводитися за допомогою лише одного інструменту космічного апарату – MIRO.

Перші дані, які були передані на Землю, розкрили вченим інформацію про матеріал, з якого комета складається під поверхнею. Зібрані MIRO дані свідчать про те, що перші кілька десятків сантиметрів під поверхнею комети в цьому районі складаються з льоду.

За словами дослідників, матеріал, з якого складається південний полюс комети, відрізняється від того, який був виявлений в інших її ділянках. По всій видимості, матеріал під поверхнею комети є прозорим і складається з водяного льоду чи льоду з двоокису вуглецю.

Вчені вважають, що подібне розходження в будові комети може бути наслідком сезонних змін. У той час, коли на частину комети активно падає сонячне світло, лід випаровується, а коли комета знову занурюється в темряву, утворюється знову.

Раніше повідомлялося про те, що зонд Philae знайшов на поверхні комети 67Р (Чурюмова-Герасименко) 16 органічних сполук, насичених вуглецем і азотом, в тому числі 4 сполуки, які раніше не було виявлено на кометах. На думку вчених, наявність таких складних молекул в кометі, яка утворилася в період зародження Сонячної системи, свідчить про те, що хімічні процеси могли зіграти основну роль у сприянні формуванню умов для виникнення життя.