UA / RU
Підтримати ZN.ua

Роботів навчили сумніватися в правильності наказів людини

Перед виконанням наказу робот аналізує свої навички і фізичні можливості виконати його.

Дослідники з Університету Тафтса розробили програму, яка ставить під сумнів доцільність виконання тих чи інших наказів людини. Вчені вперше використали людиноподібного робота для демонстрації подібної розробки.

Одержавши наказ, робот не відразу його виконує, а спочатку аналізує свої навички і фізичні можливості виконати наказ. Крім цього розглядається становище робота в системі відносин "начальник-підлеглий": робот "думає", чи повинен він взагалі виконувати цей наказ. Щоб це сталося, людина, що віддає розпорядження, повинна володіти відповідними повноваженнями.

Якщо робот не в змозі виконати накази людини, то він інформує про це. Після цього він може "уточнити" дані, передумати і все-таки виконати його. Дослідниками було представлено кілька відео. На першому робот не міг виконати наказ з самого початку, однак, отримавши уточнюючі дані, все ж зміг виконати його. На другому відео робот відмовився виконати вказівку, оскільки оператор не мав необхідних повноважень.

Раніше повідомлялося про те, що створений розробниками з Японії штучний інтелект здав тести, які використовуються для прийому абітурієнтів до японських ВНЗ. Особливі здібності штучний інтелект продемонстрував у вирішенні математичних завдань та відповіді на питання з історії. За словами розробників, якби він був людиною, він мав би не менше 80% шансів на вступ до будь-якого з 441 приватних та 33 державних вишів Японії.