UA / RU
Підтримати ZN.ua

Робопес від Boston Dynamics допоможе розмінувати територію України – ЗМІ

Робот працюватиме на околицях Києва.

Армія США погодилася передати одного з двох чотирилапих роботів Spot, розроблених компанією Boston Dynamics, американській некомерційній організації, яка допомагає розмінувати території України, тимчасово окуповані російськими військовими. Про це повідомляє видання Foreign policy з посиланням на джерела, знайомі з рішенням.

Робота використовуватиме HALO Trust – некомерційна організація, яка уклала кілька контрактів на розмінування територій нашої країни. Як розповів виконавчий директор організації Кріс Вотлі, Spot займатиметься ліквідацією мінометних снарядів та касетних боєприпасів у населених пунктах біля Києва, які займали російські війська.

Читайте також: У Міноборони України назвали основну мету РФ у війні на даному етапі

Під час тестових вилазок, здійснених минулого року, робот успішно впорався з невеликими нестабільними об'єктами, подібними до тих, які були виявлені по всій Україні. Вотлі сподівається, що це допоможе Spot впоратися з касетними боєприпасами, які Росія застосовує по всій території нашої країни.

Якщо замість голови робота помістити спеціальну руку, він зможе переносити боєприпаси з місця виявлення в яму з іншими боєприпасами. Це дозволяє їх безпечно підривати далеко від цивільних партіями по 50-100 снарядів. Загалом у Бучі та Броварах дислоковано 10 команд HALO Trust.

"Загалом, Spot - це ефективний інструмент для захисту людей від небезпеки, а робот часто використовується для огляду потенційно небезпечних матеріалів з безпечної відстані", - заявив директор Boston Dynamics з маркетингу та комунікацій Ніколас Ноель. Водночас у компанії не стали коментувати передачу робота для розмінування України.

Раніше Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що на повне розмінування територій України, де проходили або проходять бойові дії, потрібно до 10 років. З початку вторгнення РФ в Україну піротехніки ДСНС встигли очистити 30 тисяч квадратних кілометрів. Фахівці знешкодили 130 тисяч боєприпасів, зокрема близько 2 тисяч авіабомб.