UA / RU
Підтримати ZN.ua

Різні види мікробів в кишечнику людини навчилися утворювати злагоджені "команди"

Командна робота бактерій важливіша для здоров'я людини, ніж наявність конкретного виду.

Група американських вчених заявила про те, що різні види бактерій в кишечнику можуть утворювати злагоджені "команди". Для здоров'я людини важливіше розглядати цю злагоджену роботу, а не зосереджуватися на окремому виді мікроорганізмів, повідомляє Naked science.

У ході дослідження вчені перевірили те, як відрізняється мікрофлора кишечника від людини до людини і як різняться її функції. Для цього було проведено секвенування генома мікроорганізмів, відібраного у 502 британських пар близнюків.

Виявилося, що у людей, які не були пов'язані спорідненістю, частка загальних метаболічних шляхів майже вдвічі перевищує відсоток загальних видів мікроорганізмів - 82% проти 43%. Це свідчить про те, що неспоріднені популяції мікроорганізмів, найімовірніше, виконують одні і ті ж функції в кишечнику.

Потім дослідники взялися за вивчення метаболітів (продуктів біохімічних реакцій), репрезентативних як для людського, так і для мікробного обміну речовин. Виявилося, що командна робота мікроорганізмів має більший вплив на біохімію організму, ніж конкретні види бактерій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.