У Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премією The Game Awards, під час якої була названа краща гра року. На подив багатьох, цього звання удостоїлася God of War, а не Red Dead Redemption 2, яка, незважаючи на те, що вийшла тільки в жовтні, вже встигла отримати звання "найкращої і найгіршої відеоігри на світі".
Розробка Red Dead Redemption 2 зайняла сім років. І, треба сказати, цілком зрозуміло, що на цей час пішов: як мінімум реалізм в грі доведений якщо не до ідеалу, то до доступного на даний момент максимуму точно. Наприклад, гравців весь час викидає з сідла, борода у головного героя росте в реальному часі, а собаки, яких в грі можна гладити, створені настільки реалістично, що справжні улюбленці починають ревнувати.
Як повідомляє "Медуза", розробникам доводилося дуже багато працювати над грою, це навіть призвело до скандалу. Один із засновників студії і один з сценаристів Ден Хаузер згадав, що співробітникам доводиться працювати по 100 годин на тиждень і навіть на вихідних. Багато хто вважав такі умови праці нелюдськими. Пізніше Хаузер пояснив, що по 100 годин працювали тільки сценаристи і то лише протягом трьох тижнів.
Сюжет
Дія гри відбувається у 1899 році на Дикому Заході, на території кількох вигаданих штатів США. Головний герой – Артур Морган, член банди Датча ван дер Лінде. Після невдалого пограбування банку, банда змушена переховуватися в глушині.
Особливості розробки
Як уже говорилося, робота над грою йшла сім років, а сценарій основної лінії сюжету гри зайняв дві тисячі сторінок. При цьому, в роботі над Red Dead Redemption 2 брали участь близько 1200 акторів, 700 з яких брали участь у озвучании, було записано 300 тисяч анімацій. А ще в гру додали 200 видів тварин, що дозволило дуже точно відтворити Америки ХІХ століття.
Неймовірна увага до деталей
Користувачі, критики і журналісти звернули увагу на небувалу увагу до деталей. Як вже говорилося, у головного героя борода росте в режимі реального часу: її можна відростити за кілька ігрових днів. Але це не все.
Журналіст видання Kotaku виділив і інші "фішки":
- у головного героя в реальному часі росте волосся на голові;
- волосся забруднюється і стає жирними; щоб головний герой виглядав пристойно, його потрібно мити і укладати за допомогою спеціальної помади;
- у грі можна взаємодіяти з усіма живими істотами - їх можна привітати (приголубити у випадку з тваринами) або, навпаки, проявити агресію;
- сварки з випадковими перехожими можуть призвести до дуелі;
- поведінка тварин тут настільки реалістична, що коні починають панікувати, якщо підвести їх до обриву;
- під час верхової їзди низькі гілки дерев можуть вибити головного героя з сідла;
- сніг, залишившись на одязі, тане в опалюваних приміщеннях;
- коні випорожнюються - іноді прямо на очах гравця;
Варто відзначити, що такий реалізм не завжди радує гравців, наприклад, деяких дуже бісить те, що їх весь час викидає з сідла.
Деталізація природи в грі теж на найвищому рівні: сніг і зірки прописані настільки реалістично, що, наприклад, з гори можна скачати килим і він буде залишати за собою колію.
Різноманітність занять для головного героя
Гравець може сам знайти заняття, якими буде займатися головний герой. Наприклад, він може відправитися на полювання або зайнятися риболовлею. Рибалити він буде не на самоті, а з приятелями, які будуть ділитися з ним цікавими історіями.
Є можливість випити пива і сп'яніти. Оскільки гра відрізняється реалізмом, то і страждати від похмілля головному герою теж доведеться. А ще друзі героя можуть влаштувати вечірку, на ній теж буде випивка, танці, пісні, а іноді можна тихенько посидіти в куточку і ділитися своїми історіями.
Крім того, гравець може сходити в театр, взяти участь у дуелі і навіть стати жертвою ку-клус-клану.
Високі оцінки журналістів і критиків
Грі в основному ставлять 9 і 10, а більша частина критиків називає Red Dead Redemption 2 кращою грою з відкритим світом. На момент написання новини середня оцінка версії для PS4 на агрегаторі рецензій Metacritic становила 97 балів із 100 можливих (на підставі 97 оглядів).
Red Dead Redemption 2 review scores
- Jahangeer Ansari
Game Informer 10
IGN 10
Easy Allies 10
Push Square 10
The Guardian 5/5
Gamespot 9
Eurogamer "Recommended"
Press Start 10
USGamer 4.5/5@Forbes 9/10
MC 96 (37 reviews)
OC 97 (37 reviews)https://t.co/RBdFt5VYPj pic.twitter.com/H3RCjKnobU