UA / RU
Підтримати ZN.ua

Реактивні ранці вперше надійдуть у продаж в 2016 році

Максимальна швидкість Personal Jetpack становить 74 км/ч.

Компанія Martin Aircraft з Нової Зеландії повідомляє, що продажі серійно вироблюваних джетпаков (реактивних ранців) почнуться в 2016 році, а їх доставка буде здійснюватися в першому кварталі 2017 року.

Personal Jetpack може управлятися як особисто людиною у польоті, так і оператором з землі в режимі безпілотника. Реактивний ранець може підняти в повітря 120 кг вантажу і проводити в польоті до 30 хвилин на 45 літрах звичайного бензину.

Максимальна швидкість Personal Jetpack становить 74 км/год, у польоті джетпак може піднятися на висоту до 1 км. Основу конструкції цього апарату складають вуглепластик і алюміній, а на випадок аварії передбачений балістичний парашут.

Хоч в цій області існують суттєві недоробки, до сьогоднішнього дня серійним виробництвом реактивних ранців для продажу приватним особам ніхто не займався. Таким чином, Martin Aircraft стане першою компанією, яка здійснює продаж серійно вироблюваних реактивних ранців фізичним особам.

Формально Personal Jetpack не є реактивним ранцем, оскільки в конструкції не використовуються реактивні або турбореактивні двигуни. Однак назва "реактивний ранець" міцно закріпилася за групою літальних апаратів, які закріплюються на спині пілота, незалежно від типу їх двигунів. Вартість ранця Personal Jetpack попередньо заявлена 150 тисяч доларів.

Читайте також: Вчені успішно випробували щеплення від ВІЛ на мишах

Раніше повідомлялося, що Пентагон спільно з компанією Malloy Aeronautic розробляють революційний літальний апарат для військових під назвою Hoverbike, який представляє собою новий клас систем тактичної розвідки.