UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рани на шкірі можуть впливати на роботу кишечника – дослідження

Про зв'язок між здоров'ям кишечника і шкіри відомо давно, але раніше вчені вважали, що це працює лише в один бік (мікроби в шлунково-кишковому тракті впливають на стан шкіри).

Ушкодження шкіри здатні викликати проблеми у кишечнику, пише ScienceAlert з посиланням на дослідження дерматологів із Каліфорнійського університету.

Команда показала, що ушкодження шкіри виводить із рівноваги захисні сили кишечника та змінює склад його мікробіома.

Вчені зробили 1.5-сантиметрові розрізи на шкірі однієї групи мишей. Потім вони порівняли їхні фекалії з фекаліями контрольної групи мишей, щоб з'ясувати, чи є якісь відмінності в мікробіомі кишечника цих груп.

У фекаліях мишей з ранами було більше хвороботворних бактерій і менше корисних, що свідчить про значну зміну мікрофлори.

Читайте також: Естуарії, які живлять моря, стрімко зникають – дослідження

Аналогічні результати отримані в ході експерименту з гіалуроновою кислотою (гіалуронаном), яка допомагає шкірі заліковувати рани. Групу мишей генетично змінили, щоб у них збільшилося вироблення ферменту, який розщеплює молекулу гіалуронану – це дозволило імітувати пошкодження шкіри без нанесення ран, щоб додатково перевірити зв'язок між шкірою та кишечником.

Крім того, дослідники піддали мишей захворюванню на коліт: тварини з ранами на шкірі страждали від нього сильніше.

До слова, раніше інша група вчених показала, що зміни в харчуванні здатні полегшити симптоми подразненого кишківника краще, ніж ліки.