UA / RU
Підтримати ZN.ua

Радянський супутник згорів в атмосфері Землі

Долетіти до Землі можуть лише невеликі фрагменти супутника.

Радянський супутник подвійного призначення "Молния-1-44" (серія "Молния-1+") припинив своє існування, повідомляє "РИА Новости" з посиланням на американський онлайн-сервіс з відстеження руху космічних апаратів.

Як зазначає видання, об'єкт розпався над територією Зімбабве. За словами вчених, долетіти до Землі можуть лише невеликі фрагменти космічного апарату.

Спочатку система супутникового зв'язку на базі "Молния-1+" використовувалася для забезпечення телефонно-телеграфного сполучення на території СРСР, а також для передачі програм Центрального телебачення на 20 спеціально створених земних станцій з антенами діаметром 12 метрів (система "Орбіта").

Разом з тим, у 1965-1967 роках було прийнято рішення про створення на базі супутників "Молния-1+" системи зв'язку та бойового управління "Корунд" з бортовим ретранслятором "Бета". Система була прийнята на озброєння у 1975 році, і кількість супутників в системі зросла з чотирьох до восьми.

У червні цього року американський вантажний космічний корабель Cygnus завершив свою місію, згорівши у верхніх шарах атмосфери Землі над Тихим океаном.