UA / RU
Підтримати ZN.ua

Приватна компанія SpaceX займеться запуском військових супутників

У разі позитивного висновку експертів компанія може розраховувати на отримання держзамовлення вже в 2015 бюджетному році і тоді перші військові супутники відправляться в космос у 2017 році.

Приватна аерокосмічна компанія Space X, яка розробила і запустила вантажний корабель Dragon, підписала з представниками міністерства оборони США договір про допуск військових експертів до ракет Falcon 9 v1.1. Фахівці центру космічних і ракетних систем SMC повинні вивчити надійність приватної техніки і прийняти рішення про допуск компанії до військових запусків.

У разі позитивного висновку експертів компанія може розраховувати на отримання держзамовлення вже у 2015 бюджетному році і тоді перші військові супутники відправляться у космос в 2017 році. Підписаний зараз договір регламентує доступ фахівців SMC до техніки і документації Space X, а також юридично оформляє захист комерційної таємниці компанії, так і технологій, які за законами США не можуть бути експортовані в інші країни. У прес-релізі SMC, на який посилається Defense News, також підкреслюється можливість аналогічної угоди з іншим приватним підприємством: Orbital Science Corporation, виробником ракети "Антарес".

Раніше, у 2012 році, військові заявляли про те, що з метою зниження витрат на виведення супутників, вони мають намір перерозподілити 14 запусків із 50 запланованих і віддати їх не United Launch Alliance, а іншим компаніям на конкурсній основі. На думку оглядачів Defense News, саме Space X має всі шанси на отримання більшості або всіх цих контрактів.

Формально ULA теж є приватною компанією, однак фактично це спільний проект Boeing і Lockheed Martin, авіабудівних підприємств з давньою історією державних замовлень. Lockheed Martin, наприклад, отримують з держзамовлень більшу частину свого прибутку, а в 2009 році на них припало понад семи відсотків усіх підписаних Пентагоном контрактів. Space X є новим гравцем на ринку і за рахунок них військові розраховують створити конкуренцію з подальшим зниженням вартості запуску. !zn

Читайте також:

Марсохід Curiosity "завис" і перестав відгукуватися на команди з Землі

У космосі з'явився перший супутник, що керується смартфоном

Американський мільярдер відправить на Марс сімейну пару

Росія поклала на Україну провину за аварію ракети "Зеніт"