Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України передала в правоохоронні органи IP-адреси, з яких велись атаки на офіційний сайт президента України. Про це повідомили в прес-службі Держспецзв'язку.
За інформацією відомства, було зафіксовано, що 1 лютого з 06:00 відбулося збільшення мережевого навантаження на сервери офіційного сайту Президента України.
Хакерські вторгнення класифіковано як «атака на відмову в обслуговуванні» (DDoS атака).
Цей тип хакерських атак має на меті блокування веб-ресурсу шляхом відправлення великої кількості запитів, і, як наслідок, перевантаження ресурсу.
Держспецзв'язку спільно з Адміністрацією президента України вжило необхідних заходів щодо забезпечення безперебійної роботи офіційного сайту президента.
Національною командою реагування на надзвичайні комп'ютерні події CERT-UA було встановлено місцезнаходження інтернет-ресурсу, на якому розміщувалося шкідливе програмне забезпечення, і в рамках міжнародної взаємодії команд CERT було заблоковано його роботу, повідомили в Держспецзв'язку.
Водночас, фахівці констатували, що атаки продовжуються. Максимальна кількість запитів, спрямованих на відмову роботи сайту президента, складає близько 140 тисяч запитів на секунду.
Держспецзв'язку зазначає, що такі дії передбачені статтею 361 Кримінального кодексу «несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи електрозв'язку».
Нагадаємо, що 31 січня МВС закрило найпопулярніший файлообмінник EX.UA. Закриття ресурсу викликало обурення українців, які у відповідь почали атакувати сайти влади. !zn
Читайте також:
Сайти влади досі не працюють 12:30
Канал «1+1» спростував причетність до закриття EX.UA
Дарка Чепак просить не мстити президенту за EX.UA
На користувачів EX.ua можуть завести кримінальні справи