14 грудня вчені зафіксували потужний спалах класу М2,4, який стався на Сонці. Його джерелом стала пляма AR3165, повідомляє сайт відстеження сонячної погоди Spaceweather.
Наголошується, що потік частинок, який викинуло Сонце, іонізував верхню частину атмосфери Землі. В результаті над Індійським океаном було зафіксовано перебої в роботі радіозв'язку. Авіатори та моряки могли зіткнутися з поганою передачею на частотах нижче 15 МГц протягом години після спалаху.
Сонячні плями - це темні області на поверхні Сонця, в яких потужні магнітні поля, створювані потоком електричних зарядів, зав'язуються у вузли, перш ніж раптово розірватися. В результаті вивільнення енергії виникають сплески випромінювання, які називаються сонячними спалахами, і вибухові струмені сонячного матеріалу, які називаються корональними викидами маси (CME).
Такі викиди, спрямовані у бік Землі, можуть викликати магнітну бурю на нашій планеті, яка може вплинути на здоров'я людей похилого віку та метеозалежних.
У жовтні астрофотограф Ендрю Маккарті зміг "зловити" на фото гігантський потік плазми, який випустило Сонце. Він поширився до космосу на 1,6 мільйона кілометрів.