UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поточний рік може стати найспекотнішим за всю історію спостережень

Червень став 14-м поспіль місяцем, коли температура була рекордно високою на суші і в океані.

У першому півріччі нинішнього року на Землі були встановлені нові температурні рекорди, в результаті чого 2016-й може стати найспекотнішим за всю історію спостережень за погодою і кліматом, повідомляє Всесвітня метеорологічна організація (ВМО).

"Глобальні температури побили за шість місяців багато рекордів, і все йде до того, що 2016 рік може стати найтеплішим", – повідомляють експерти ВМО.

Що ж стосується двоокису вуглецю, який сприяє глобальному потеплінню, то його концентрація "досягла нових висот". Вона перевищила в цьому році символічний рівень 400 частин на мільйон. У червні цей показник виріс майже до 407 частин на мільйон, що на чотири одиниці більше, ніж роком раніше.

Крім того, червень став 14-м поспіль місяцем, коли температура була рекордно високою як на суші, так і в океані. Це також 378-й місяць поспіль, коли середня температура на планеті перевищувала 20 градусів. Востаннє показник нижче 20 градусів відзначався в грудні 1984 року.

Свій "внесок" вніс природний феномен Ель-Ніньо, який виник в 2015 році і був найпотужнішим з усіх відомих досі подібних явищ. Експерти прогнозують, що населення Землі зіткнеться з новими хвилями тепла, більш сильними зливами і більш потужними циклонами.

При цьому сніговий покрив у Північній півкулі "був виключно слабким", відзначають метеорологи. Арктичний лід у періоди найбільшого холоду покриває тепер лише 40% площі, яку він покривав в кінці 70-х – початку 80-х років, констатує ВМО.

Раніше повідомлялося про те, що метеорологи назвали 2015 рік найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень. Глобальна температура у 2015 році зросла на один градус Цельсія. Це сталося через сильний вплив Ель-Ніньо і антропогенних факторів. 2011-2015 роки стали найбільш спекотним п'ятирічним періодом в історії метеоспостережень. Середня температура за цей період підвищилася на 0,57 градуси Цельсія порівняно з зафіксованою у 1961-1990 роках.

У кінці грудня 2015 року Північний полюс прогрівся до плюсової температури. 30 грудня температура на величезній території навколо Північного полюса коливалася в проміжку між -1 та +1,5 градусами Цельсія. Бакен 64760, розташований на широті 87,45 градуси північної широти, показав максимум - 0,7 градуса.