Вчені заявили про те, що препарат рілменідин здатний уповільнити старіння у хробаків. Гіпотетично, такий самий результат він може показати і в людей. А це означає, що він може допомогти жити довше та зберегти здоров'я в останні роки життя людей, повідомляє Science Alert.
Попередні дослідження показали, що рілменідин імітує ефекти обмеження калорій на клітинному рівні. Випробування на тваринах показали, що скорочення доступної енергії при збереженні харчування організму збільшує тривалість життя. Чи буде ефект таким самим для людей, чи може нашкодити людському організму, є предметом дискусії серед учених.
Під час нового дослідження молоді та старі хробаки Caenorhabditis elegans отримували препарат, який зазвичай використовується для лікування високого кров'яного тиску. Вони жили довше і демонстрували вищі показники з різних аспектів здоров'я, як і обмеження калорій, оскільки сподівалися вчені.
«Вперше нам вдалося показати на тваринах, що рілменідин може збільшити тривалість життя. Тепер ми прагнемо з'ясувати, чи можуть бути інші клінічні застосування», — заявив молекулярний біогеронтолог Жоау Педро Магальяйнс з Університету Бірмінгема.
Хробаки C. elegans є популярним об'єктом для досліджень, оскільки багато їхніх генів мають схожість з генами людини. Але, незважаючи на цю схожість, вигляд таки далекий від людини.
Подальші експерименти показали, що активність генів пов'язаних з обмеженням калорій спостерігалася у тканинах нирок та печінки мишей, які отримували рілменідин. Тобто деякі зміни, які обмеження калорій дає у тварин і які, як вважається, приносять певну користь для здоров'я, також виявляються при прийомі ліків від гіпертонії, які вже приймають багато людей.
Рілменідин є перспективним кандидатом на роль препарату проти старіння, оскільки його можна приймати перорально і його вже широко прописують пацієнтам. Побічні ефекти від прийому препарату зустрічаються вкрай рідко і відносно легкі.
Разом з тим необхідні подальші дослідження, які дозволять з'ясувати, чи допоможе цей препарат у боротьбі зі старінням у людей.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!