Менш ніж за три тижні з початку відбору добровольців, готових вирушити на Марс з квитком в один бік, заявки на цю подорож подали вже понад 78 тис осіб. Про це повідомила сьогодні голландська компанія "Mars One", яка виступає організатором цієї місії.
Волонтери розміщують свої відеозаявки на сайті компанії. Більшість претендентів - зі США, Китаю і Великобританії. Крайній термін подачі заяв - 31 серпня цього року. На думку співзасновника та генерального директора компанії Баса Лансдорпа, мета організаторів на даному етапі - отримати не менше 500 тисяч заявок. Реєстраційні внески, які сплачують заявники, підуть на фінансування марсіанської місії, бо цей проект є приватною ініціативою, причому вельми недешевою.
Вартість проекту, включаючи витрати на будівництво колонії на Марсі, складе не менше 6 млрд доларів. І це тільки у розрахунку на першу команду колоністів, яка відправиться туди у 2023 році після періоду підготовки, що розпочнеться в 2014 році і буде частиною масштабного телешоу.
До цього моменту із загального числа претендентів буде відібрано 40 осіб, а вже з них телеглядачі будуть обирати тих, хто відправиться на Марс. Проект задуманий саме в розрахунку на телеаудиторію, бо головним джерелом фінансування проекту все ж таки покликані стати не реєстраційні внески, а доходи від телетрансляцій космічного шоу і надходження від реклами.
Медіа-висвітлення проекту почнеться з кастингу претендентів. Лансдорп впевнений, що "спостереження за життям людей на Марсі буде хітом для землян протягом багатьох десятиліть". Друга місія, як планується, відправиться на Червону планету в 2025 році. Кожен рейс буде розрахований на двох чоловіків і двох жінок, щоб було можливим відтворення майбутнього населення Марса. !zn
Читайте також:
Стартував прийом заявок на перший туристичний політ на Марс
Зонд NASA виявив на Марсі радянський апарат, який здійснив посадку більше 40 років тому