UA / RU
Підтримати ZN.ua

Понад 200 тисяч людей готові переселитися на Марс

Покинути межі планети Земля і залишитися жити на Марсі хочуть понад 200 тисяч осіб. Однак космічні агентства запевняють, що не існує технологій, за допомогою яких можна створити колонії людей на Марсі.

Понад 200 тисяч людей зі всього світу заявили про свою готовність назавжди переселитися на Марс. Про це повідомили представники проекту "Марс Один".

Ініціативна група збиралася організувати постійну базу на Червоній планеті, якщо знайдуться астронавти, готові піти на ризиковану семимісячну подорож.

За словами одного з організаторів, мета проекту полягає в тому, щоб до 2023 року відправити на Марс близько 40 осіб. Оплачувати подорож, як очікується, будуть спонсори та контракти з телебаченням.

Космічні агентства вже заявили, що технологій, за допомогою яких можна створити колонії людей на Марсі, не існує.

Зазначимо, досі до Червоної планети відправлялися тільки безпілотні місії. НАСА повідомляло про свій намір відправити на Марс людину приблизно через 20 років.

Нагадаємо, проект "Марс Один" з відправки на однойменну планету в один кінець офіційно відкрив набір учасників 23 квітня. За планами розробників, перші колоністи опиняться на Марсі рівно через десять років.

Завдання проекту, який базується у Нідерландах, полягає у здійсненні пілотованої експедиції на Марс до 2023 року.

Чотири астронавти проекту стануть першими марсіанськими колоністами і проведуть залишок життя в марсіанському поселенні, яке буде побудовано для них технікою, відправленою на Марс завчасно. Вимоги до учасників місії, яка стане першим у своєму роді реаліті-шоу, були оприлюднені на початку 2013 року. Для того, щоб відправити людину на Марс, не потрібно ніяких нових винаходів. Можливі затримки, можлива перевитрата бюджету, можливі навіть невдачі, але це можливо", - заявив на прес-конференції керівник проекту Mars One Бас Лансдорп.

Він стверджує, що фонд ще до початку офіційного відбору отримав близько 10 тисяч листів від охочих взяти участь у проекті. До липня 2013 року організація розраховує зібрати близько мільйона заявок у вигляді відеороликів тривалістю в одну хвилину, причому для відсіювання "несерйозних" кандидатів подання заявки буде коштувати до 25 доларів - ці кошти підуть на фінансування етапів відбору.

До липня 2015 року організатори відберуть 24 кандидатів в астронавти, які наступні сім років будуть готуватися до майбутнього польоту в командах по чотири людини. Перший політ на Марс оцінено в 6 мільярдів доларів. Більшу частину першої суми організатори розраховують залучити через продаж прав на трансляцію глобального реаліті-шоу, яке розпочнеться вже на етапі відбору учасників. !zn

Читайте також:

Джерелом життя на Землі вчені назвали Марс

Марс був багатий на кисень 4 мільярди років тому, з'ясували вчені

Curiosity зібрав гігапіксельну панораму Марса