Фахівці NASA, які виступили на конференції Federation of European Neuroscience Societies в Берліні, заявили про те, що подорож до Марса може завдати шкоди мозку людини. Як повідомляє New Scientist, висновки дослідників були зроблені на підставі аналізу даних 16 добровольців, які взяли участь у 30-денний симуляції життя на Червоній планеті.
Дослідження показали, що за цей час частина гіпокампу (області, яка приймає участь у формуванні спогадів) учасників скоротилася в середньому на 3%. На думку вчених, це могло стати наслідком соціальної ізоляції і стресу від того, що учасники експерименту проводили під наглядом 24 години на добу. Відзначається також, що добровольці займалися фізичними вправами шість днів на тиждень, тому навряд чи скорочення гіпокампу було наслідком низької активності.
Разом з тим, що саме стало причиною подібних змін, дослідники не знають. Крім того, невідомий також вплив такого скорочення на людину. Вчені підкреслюють, що ці зміни оборотні завдяки пластичності мозку, але їх слід враховувати при підготовці астронавтів.
Видання зазначає, що опитування 2026 дорослих жителів Великої Британії, яке було проведене Sapio Research в серпні, показало, що подорож на Марс хотіли б здійснити 50% чоловіків і 30% жінок. Якщо ж мова йде про політ в одну стороноу, то на такий крок погодилися б 30% чоловіків і 20% жінок.
Раніше Ілон Маск запропонував почати колонізацію Марса з термоядерних бомбардувань. Маск назвав Червону планету негостинною, а її тераформування (зміну клімату до придатних для життя умов) запропонував почати з створення парникового ефекту шляхом нагрівання атмосфери Марса. На думку бізнесмена, зробити Марс більш схожим на Землю можна за допомогою термоядерних вибухів над полюсами планети.