UA / RU
Підтримати ZN.ua

Показання Марка Цукерберга в Сенаті США: основні тези

Засновник Facebook протягом п'яти годин давав свідчення про витік даних користувачів соціальної мережі.

Засновник Facebook Марк Цукерберг 10 квітня виступив у Сенаті США і дав свідчення щодо витоку даних користувачів соціальної мережі. Зокрема, він заявив про те, що компанія має намір змінити політику безпеки для того, щоб надалі уникнути повторення ситуації з витоком даних користувачів.

"Facebook - компанія ідеалістів і оптимістів. Ми створили інструмент для спілкування. Але не змогли захиститися від того, щоб його використовували на шкоду. Це велика помилка. Це моя помилка. Я шкодую. Я створив Facebook, керую компанією і я відповідаю за те, що трапилося", -заявив Цукерберг.

Крім того, він розповів про те, що компанія має намір вивчити всі додатки, які запитували дані користувачів і запобігти подібним витокам надалі: "зараз у нас три основних мети. Перша - розібратися в тому, що робила з нашими даними Cambridge Analytica і скільки користувачів це торкнулося. Друга - перевірити інші додатки, які масово запитують дані. Третя - запобігти подібним витокам у майбутньому".

Цукерберг повідомив, що з цього тижня користувачі соцмережі зможуть ознайомитися зі списком додатків, які отримують доступ до даних, а також отримали можливість відключити їх. Ця опція вже з'явилася в налаштування конфіденційності, користувачів додатково сповістили про нововведення.

Крім того, кожен користувач Facebook може дізнатися, чи були його дані передані Cambridge Analytica.

Торкнувся Цукерберг і теми втручання іноземних держав у вибори в США: "ми вже використовували штучний інтелект, щоб знаходити фейкові акаунти для поширення політичної агітації. Цей метод зарекомендував себе на виборах по всьому світу в 2017 році. У Росії є люди, основна робота яких - використовувати наші та інші системи. Виходить така гонка озброєнь".

Цукерберг також розповів про роботу над новими технологіями для запобігання зловживань. За його словами, ряд нововведень були впроваджені у 2016 році, що допомогло виявити і видалити велику кількість фейкових акаунтів.

Голова Facebook повідомив про плани збільшити фінансування сектору безпеки і збільшити штат фахівців, що працюють у ньому, з 15 до 20 тисяч осіб до кінця року.

Цукерберг також підкреслив, що листування користувачів у WhatsApp не впливає на рекламу і заявив про те, що компанія не включає мікрофон користувачів для того, щоб записувати їхні розмови і використовувати їх для рекламних цілей, як свідчать "теорії змови".

Читайте також: Виступ Цукерберга в Сенаті позитивно вплинув на акції Facebook

Раніше засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytics, яка обслуговувала виборчий штаб Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі і могла некоректно скористатись особистими даними користувачів. У Британії та ЄС підозрюють, що дані могли бути використані для таргетованої агітації під час референдуму за Brexit.

У Cambridge Analytica ці звинувачення заперечують.