Вчені Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» виявили в Бучанському районі недалеко від Києва три стоянки древніх людей. Як повідомляє Національна академія наук України, вік стоянок оцінюється в 10 тисяч років.
Знахідки були зроблені під час археологічних розвідок перед будівництво Великої кільцевої автомобільної дороги навколо Києва.
Стоянки датуються кінцем палеоліту - періодом, коли на території сучасної України і всієї Європи відбувалися великі зміни. Після відступу льодовиків починається заселення територій від Англії до Верхнього Дніпра. Тут оселяються племена первісних мисливців, які вели динамічний спосіб життя, виживаючи завдяки полюванню, і облаштовували тимчасові стоянки на шляхах міграції тварин, зокрема, оленів, биків, кабанів.
Археологічні дослідження свідчать про те, що стародавні люди жили в будинках, які нагадували чуми. Це були круглі будови діаметром чотири-п'ять метрів, в центрі яких розташовувався осередок. У таких оселях жили до 10 осіб.
На те, що колись в даному регіоні розташовувалися стоянки, вказують знайдені вироби з кременю. На даний момент знайдено кілька подібних артефактів. Але вже найближчим часом археологи сподіваються виявити більш істотні знахідки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше археолог-любитель Оле Шитц знайшов золоті предмети на сільськогосподарському полі в Данії. Всього там було 22 предмета, загальна вага яких становить практично один кілограм (945 грамів).