Вчені виявили перші археологічні свідчення заселення острова Мадагаскар вихідцями з Південно-Східної Азії. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
Мадагаскар знаходиться на відстані 480 кілометрів від Африки. Разом з тим, його жителі розмовляють малагасійською мовою, яка відноситься до групи австронезійських мов, поширених на території Південно-Східної Азії та Океанії. На думку дослідників, це означає, що в давнину острів був заселений вихідцями з Азії. У новому дослідженні вчені вперше отримали археологічні підтвердження гіпотези лінгвістичного походження малагасійського народу – корінних жителів Мадагаскару.
Вчені представили аналіз 2443 рослинних решток сільськогосподарських культур рису, маша і бавовни, знайдених на 18 стародавніх стоянках на Мадагаскарі і Коморських островах. Зразки датуються VIII-X століттями нашої ери. Досліджені культури відрізняються від сільськогосподарських рослин прибережних територій Африки і інших островів, де в основному використовуються баобаб, сорго і просо.
На думку дослідників, давні люди, які колонізували Мадагаскар, привезли з собою зразки сільськогосподарських культур, характерних для Південно-Східної Азії. Виявлені археологічні шари вказують на азіатське походження перших жителів Мадагаскару.
Раніше археологи виявили невідомий вид давніх людей. Знайдений вид отримав назву Homo naledi - від слова "зірка" місцевою мовою сесото. Мозок Homo naledi був розміром з великий апельсин, вони мали струнке тіло, плечі, схожі на плечі сучасних мавп, і ноги, які нагадують за будовою ногу сучасної людини. Зріст Homo naledi становив приблизно 150 сантиметрів, а вага – приблизно 45 кілограм.