Вчені заявили про те, що перші жителі Європи не могли бути нащадками стародавніх народів, які населяли Іран і Анатолію. Висновки вчених були зроблені на підставі виявлених черепів іранських фермерів і ДНК, які були вилучені з них, повідомляється в статті, опублікованій в журналі Science.
За загальноприйнятими відомостями, перші жителі Європи, які займалися землеробством, були нащадками вихідців з Ірану, Анатолії та Близького Сходу, що перебралися на континент 10-12 тисяч років тому. Нове ж дослідження вказало на помилковість цієї точки зору.
Дослідники порівняли ДНК жителів Загроса, сучасних європейців і азіатів і їхніх давніх предків і встановили, що перші фермери Землі з цього куточка "півмісяця" подарували секрети землеробства не європейцям, а жителям Південної Азії. На користь цього говорить те, що більше всього на них схожі з генетичної точки зору сучасні пакистанці, індуси, іранці і афганці, а не європейці.
Це свідчить про те, що перші жителі Європи не були нащадками цих фермерів, і що в регіоні існувало кілька відокремлених груп, які відкрили особливості землеробства незаледно одна від одної.
Раніше вчені заявили про те, що приблизно 14500 років тому перші жителі Європи були замінені таємничими популяціями, які прийшли з більш теплих куточків Землі.