UA / RU
Підтримати ZN.ua

Першими жителями Європи були неандертальці – вчені

Раніше вважалося, що першими на території Європи з'явилися денисівці.

Вчені секвенирували найстарішу ДНК людини і прийшли до висновку, що вона більше схожа на ДНК неандертальців. У ході досліджень вчені вивчили ДНК, вік якої становить 430 тисяч років, знайдену в іспанській печері Атапуерка. Повідомлення про це було поширене виданням New Scientist.

Разом з тим, проведений у 2013 році дослідження свідчило про те, що мітохондріальна ДНК давніх європейців була більше схожа на денисівців.

Вивчення ДНК, витягнутої з зубів і кісток, показали, що стародавні люди були скоріше нащадками неандертальців, ніж денисовців, що означає, що ці два види повинні були розділитися ще 430 тисяч років тому, тобто значно раніше, ніж передбачалося раніше.

Читайте також: Вчені визначили, як предки людини готували їжу

У неандертальців і денисовців був загальний предок, який потім відокремився від сучасної людини. Нове дослідження припускає, що це відокремлення відбулося 765 тисяч років тому, тоді як попередні дослідження припускали, що відділення відбулося 315-540 тисяч років тому.

Раніше вчені припускали, що неандертальці і денисівці походили від спільного предка, названого Homo heidelbergensis. Однак, даний вид з'явився приблизно 700 тисяч років тому, тобто через 65 років після відділення. Це означає, що інший вид, Homo antecessor, може тепер бути розглянуто в якості загального предка.

Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.