UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перші люди з'явилися в Північній Америці на 15 тисяч раніше за передбачуване

Вчені виявили нові і проаналізували старі знаряддя праці.

Вчені з Великої Битанії та Мексики заявили про те, що перші люди могли з'явитися в Північній Америці ще 30 тисяч років тому, тобто, на 15 тисяч років раніше, ніж вважалося до цього. На це вказують нові і старі знаряддя праці, які були знайдені тут, повідомляє «Популярная механика».

Артефакти, які були знайдені у високогірній печері Чікіуїте, показали, що люди прийшли сюди 30 тисяч років тому і проживали в цих місцях приблизно 20 тисяч років. Провідний автор дослідження Кіпріан Арделеан зазначив, що серед знайдених предметів не багато потрапляють під часовий проміжок 33-31 тисячу років тому, але сліди присутності людини в ті часи все одно є.  Разом з тим, в ході дослідження не було знайдено людських кісток або людської ДНК.

За словами вчених, кам'яні знаряддя, які вони знайшли під час розкопок, є унікальними для Північної Америки і вказують на «зрілу технологію», яка, ймовірно, була перенесена з інших місць.

До цього дослідники вважали, що люди проникли в Північну Америку, пройшовши через «кордон» між континентами на Алясці по суші близько 13500 років тому.  Ця популяція, відома як Культура Кловіс, поширилася по всій Північній Америці і дала початок окремим популяціям індіанців.

Але ця версія підлягає сумніву по мірі того, як протягом останніх 20 років археологи почали знаходити більш давні поселення. Крім того, знаряддя праці, знайдені тут, не були однаковими, що свідчить про різне походження людей.

Ще одне з нових досліджень, у ході якого вчені провели датування більше 42 древніх об'єктів по всій Північній Америці, говорить, що людина була присутня на континенті «до, під час і відразу після максимуму останнього зледеніння (LGM)», який тривав від 27 тисяч  до 19 тисяч років тому. Оскільки попередні дані говорять про те, що люди з Азії не могли проникнути на новий континент через масивні крижані щити і брили, залишається лише припустити, що люди прибули в Північну Америку до LGM.

Теорія з більш ранньою появою людини в Північній Америці також узгоджується з зникненням представників мегафауни. Ймовірно, саме поява найдавніших людей стала ключовим фактором їхнього вимирання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Палеонтологи знайшли в Якутії останки найпівнічніших зауропод

Раніше команда вчених з Університету Ньюкасла датувала найдавніше поселення в Північній Америці. Датування крополитів з печер Пейслі показало, що люди жили тут ще 12400 років тому.