UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перша цього місяця: Землю накриє магнітна буря

Сонце випустило у бік планети хмару плазми.

Вчені попередили, що в п'ятницю, 2 червня, Землю може накрити магнітна буря. Вона стане першою цього місяця.

Як повідомляє сайт відстеження космічної погоди Spaceweather, магнітна буря буде викликана потоком сонячного вітру, який був викинутий парою дір на Сонці. Наголошується, що вона буде слабкою, категорії G1.

Читайте також: На Сонці з'явилася гігантська пляма, яку можна побачити неозброєним оком

Сайт повідомляє також, що на Сонці з'явилася нова пляма. Вона дала про себе знати 31 травня, викинувши спалах класу М4. Викид ультрафіолетового випромінювання внаслідок спалаху іонізував атмосферу Землі та привів до короткострокового відключення радіозв'язку над Тихим океаном. Центр регіону блекауту знаходився практично точно над Гаваями.

Пляма AR3323 повертається у бік Землі і продовжує зростати. Вчені очікують, що воно може стати джерелом нових спалахів.

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов'язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв'язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Нагадаємо, 21 квітня Землі досягнув «повільний» корональний викид маси. Зазвичай таким потокам плазми потрібно кілька днів, щоб досягти Землі, той же летів до планети тиждень.