Пентагон вперше продемонстрував як стріляє бойовими снарядами з 25-міліметрової гармати винищувача F-35.
Як повідомляється на порталі BGR, випробування проводилися ще 9 червня, але ЗМІ та широка громадськість дізналися про них тільки зараз.
Скорострільність гармати GAU-22/A, захованої в крилі винищувача п'ятого покоління, становить 55 пострілів в секунду. З урахуванням того, що запас снарядів на борту F-35 становить всього 220 одиниць, весь боєкомплект може бути витрачений за чотири секунди.
Винищувач вперше показали широкій публіці на авіа-шоу AirVenture 2015 в американському штаті Вісконсін, який завершується 26 липня, повідомляє The North Western. За інформацією газети, перші готові до експлуатації F-35 передбачається поставити бойовим частинам авіації Корпусу морської піхоти США в найближчі тижні.
Зазначимо, F-35 Lightning II - сімейство перспективних малопомітних багатофункціональних винищувачів п'ятого покоління, розробкою якого з 2001 року займається Lockheed Martin. Корпорація буде виготовляти F-35 в трьох комплектаціях: A (для ВПС), B (укорочений зліт і вертикальна посадка) і C (палубний). Винищувачі планується використовувати для потреб американських ВМС, ВПС і Корпусу морської піхоти.
Крім того, Сполучені Штати вже уклали контракти на поставку F-35 з рядом держав, у тому числі з Великобританією й Ізраїлем.
Програма F-35 неодноразово піддавалася критиці, зокрема, через її дорожнечу. Експерти Пентагону розрахували, що при використанні літаків протягом 30 років і при нальоті в 8 тисяч годин на кожен із майже 2,5 тисяч винищувачів вартість їх експлуатації і техобслуговування складе більше одного трильйона доларів.
Таку ж суму Міноборони вже витратило на розробку літака. Крім того, з'ясувалося, що F-35 в ході навчального ближнього повітряного бою поступився багатофункціональному винищувачу F-16, який знаходиться на озброєнні в США з 1979 року.
Раніше заступник міністра оборони США з оборонних закупівель Френк Кендалл сказав, що винищувач-бомбардувальник п'ятого покоління F-35 буде прийнятий на озброєння з вісьмома помилками у програмному забезпеченні.