Творець месенджера Telegram Павєл Дуров заявив про те, що більшість інших подібних програм не можуть гарантувати захист особистих даних користувачів, навіть якби вони цього хотіли. Це відбувається через те, що розробники повинні надавати спецслужбам США дані, які вимагатимуть, написав Дуров у своєму Telegram-каналі.
Він зазначив, що більшість компаній-розробників розташовані в США, а отже, мають співпрацювати з урядом. Якщо ж вони відкрито заявлять про це, можуть потрапити до в'язниці.
«Здебільшого спецслужбам навіть не потрібне судове розпорядження для вилучення особистої інформації з додатків для обміну повідомленнями, таких як WhatsApp, в інших випадках судові документи залишаються секретними. Деякі імовірно безпечні програми із самого початку фінансувалися державними агенціями (наприклад, Anom, Signal)», - написав Дуров.
Він також заявив, що протягом багатьох років Агентство національної безпеки стежить за тим, щоб стандарти шифрування відповідали тим, які воно може розшифрувати, позначаючи решту як «нестандартні» або «саморобні».
«Недивно, що американські програми, такі як WhatsApp, страждають від бекдорів - навмисно створених лазівок у системі безпеки, які уряди (і всі інші) можуть використовувати для зламування смартфонів та вилучення особистих даних», - додав Дуров.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше стало відомо, що Telegram працює над функцією, яка дозволить розмивати текст у деяких повідомленнях. Таким чином, можна буде приховувати спойлери до фільмів або контент, який може бути неприйнятним для деяких користувачів.