Австралійські вчені виявили в штатах Вікторія і Новий Південної Уельс останки дитинчат динозаврів, які мешкали тут близько 100 мільйонів років тому. В ті часи Австралія знаходилася набагато ближче до Південного полюса, тут було трохи холодніше, але все ж досить тепло для рептилій, повідомляє "Популярная механика".
Дослідники знайшли останки орнітопод – двоногих травоїдних, які були родичами ігуанодонів, але значно меншими. Вага дорослої особини досягала 20 кілограм, а зовсім маленькі дитинчата важили не більше 200 грамів. Кістки дорослих особин вчені знаходили і раніше, а ось останки дитинчат стали першими в Австралії.
Деякі кістки настільки крихітні, що, ймовірно, належали тваринам, які померли ще у яйцях. Трохи більші кістки з Вікторії походять від тварин, які недавно вилупилися, але, ймовірно, ще перебували поруч з гніздом. Через ніжний вік і те, що матерілу збереглося мало, видова приналежність дитинчат зараз не зрозуміла.
Знайти яйця або уламки шкаралупи вченим не вдалося. Ймовірно, їх знищив стародавній падальник. Невідома і причина смерті дитинчат. Може бути, вони загинули через дуже низьку температуру.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Нанкинського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М'янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом.