UA / RU
Підтримати ZN.ua

Палеонтологи вперше знайшли повний скелет стародавньої акули

Істота жила на Землі 370 мільйонів років тому.

Палеонтологам вперше вдалося виявити повний скелет Phoebodus saidselachus – стародавньої акули, яка зовні нагадувала вугра і полювала як змія. Скам'янілості істоти були знайдені на хребті Антиатлас в Північній Африці, повідомляє Naked science.

До цього викопні акули були відомі вченим тільки за випадковим знахідкам зубів і спинних плавників. Їхні м'які хрящові скелети рідко зберігалися, тому знайти повний – велика удача для дослідників.

Акула мешкав на Землі близько 370 мільйонів років тому. Довжина її тіла сягала метра, вона мала плоску голову і довгу щелепу.

За своєю будовою древній вид нагадував одну з реліктових риб, що дожили до нинішньої епохи, - плащеносну акулу Chlamydoselachus anguineus. Вони схожі, наприклад, незвичайною будовою зубів. І у плащеносної акули, і давно вимерлого виду зуби округлі, загострені і звернені всередину.

Phoebodus saidselachus вимерли приблизно 300-360 мільйонів років тому під час кам'яновугільного періоду. Виявлений скелет зберігся завдяки тому, що на місці його виявлення було дрібне море. Тіло померлої риби покрилося осадом, а обмежена циркуляція води і низький рівень кисню дозволили їй закам'яніти, не будучи з'їденою морськими стерв'ятниками або знищеної бактеріями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Нанкинського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М'янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом.