Вчені виявили в Китаї яйця овирапторів, які відрізняються синьо-зеленим кольором, повідомляє National Geographic.
Як відзначають вчені, сучасні ящірки, крокодили, черепахи та єхидни відкладають яйця білого кольору. Тому вчені припускали, що і яйця динозаврів були виключно білими, а кольорові яйця у деяких птахів з'явилися вже після того, як гігантські ящери вимерли.
Нова ж знахідка повністю перевертає це подання. За словами вчених, яйця овирапторів Heyuannia huangi, покритих пір'ям динозаврів, які нагадували сучасних страусів, забарвлені в синьо-зелений колір, що робило їх непомітними у відкритих гніздах.
За допомогою хімічного аналізу дослідники виявили у яйцях динозаврів биливірин і протопорфірин, які часто зустрічаються в яйцях у сучасних птахів. На думку вчених, у минулому яйця динозаврів мали швидше зелений кольорір, на зразок того, в який пофарбовані яйця сучасних ему.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили рештки унікального арктичного динозавра, який отримав назву Ugrunaaluk kuukpikensis, що означає "стародавня тварина річки Колвілл". У довжину даний динозавр досягав близько 7,5 м. У часи Ugrunaaluk kuukpikensis Арктика була вкрита хвойними лісами, а середньорічна температура була +7 градусів за Цельсієм.