Вчені заявили про те, що 165 мільйонів років тому на Мадагаскарі жила величезна хижа рептилія з зубами розміром з банан, яка полювала на динозаврів. Про своє відкриття дослідники повідомили в журналі PeerJ.
Як відзначають вчені, вони знаходили рештки рептилії і раніше, але нещодавно виявлені фрагменти зубів і щелепи дозволили нарешті відновити її вигляд.
Вид Razanandrongobe sakalavae був описаний більше десяти років тому, але через нестачу копалин вчені не могли встановити, до якого ряду належала рептилія. Тепер же дослідники встановили, що рептилія належала до нотозухій - підотряду крокодиломорфів, що населяли Гондвану протягом крейдового періоду мезозойської ери. Від сучасних крокодилів їх відрізняли довгі кінцівки, короткі щелепи і рухливий панцир. У R. sakalavae була голова не менше пральної машинки і батарея зубів розміром з банан, що робило тварину найнебезпечнішим хижаком Мадагаскару - вона з легкістю могла прожувати кістки і сухожилля своєї жертви разом з тілом.
За словами вчених, це не перший випадок, коли на вершині харчового ланцюжка виявляється не динозавр, а представник іншого виду. Так, на динозаврів полювали родичі нотозухій себекозухії, деякі ссавці і навіть великі жаби.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили рештки унікального арктичного динозавра, який отримав назву Ugrunaaluk kuukpikensis, що означає "стародавня тварина річки Колвілл". У довжину даний динозавр досягав близько 7,5 м. У часи Ugrunaaluk kuukpikensis Арктика була вкрита хвойними лісами, а середньорічна температура була +7 градусів за Цельсієм.